İade ve Değişim Şartları

Medya Flare, tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu sebeple, Sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışverişleriniz sırasında yaşadığınız her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Unutulmamalıdır ki, “Satın almış olduğunuz hizmet teslim edildikten sonra ya da teslimat aşamasında iken oluşturduğunuz iptal ya da değişim talepleri cayma hakkı kapsamı dışındadır.Ancak, yukarıdaki madde kapsamı dışında kalan ürünler için;

Medya Flare İade Süresi (Cayma Hakkı) Kaç Gündür?

Alıcı; hizmet satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, hizmeti satın aldığı tarihten itibaren 14 Gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aldığı hizmeti eğer teslimatı yapılmamış ise İade ya da değişim talep etme hakkına sahiptir. Hizmeti satın aldıktan sonra 14 günlük süre boyunca cayma hakkını kullanabilir. Alıcı bazı durumlarda ödediği tutardan daha az miktarda geri ödeme alabilir. Bu durumu örneklendirmek gerekir ise; Alıcı; 100 TL ödeyerek 10.000 adet takipçi, beğeni, izlenme vb. herhangi bir hizmeti satın almış ise iade tutarı hesaplanırken gönderilen miktar baz alınır. Eğer alıcının aldığı hizmet teslim edilmemiş ise alıcı ödediği miktarın tamamını geri alacaktır. Yani alıcı 100 TL ödeyerek 10.000 adet X hizmetinden satın almıştır ve Medya Flare kaynaklı herhangi bir sorundan ötürü alıcıya 10.000 adet X hizmeti teslim edilememiştir. Alıcı bu durumda ödediği 100 TL’yi herhangi bir kesinti uygulanmadan iade alma hakkına sahiptir. Fakat alıcı 100 TL ödeyerek aldığı 10.000 adet X hizmetinden yalnızca 5.000 adeti teslim edilmiş ise teslim edilmeyen 5.000 adet için 50 TL iade alma hakkına sahiptir. Medya Flare tarafından gönderilen hizmet tutarı iade miktarından düşülecektir. Cayma hakkının kullanılması için Alıcı tarafından 14 günlük süre içinde Medya Flare destek ekibine canlı destek, WhatsApp destek üzerinden ya da destek talebi oluşturarak bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin 4. Madde hükümleri çerçevesinde ve işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.medyaflare.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, hizmetin teslim edilmemiş ya da eksik teslim edilmiş olması olması şarttır. Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Cayma hakkına ilişkin bildirimin ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları Alıcıya iade edilir.

Alıcı Hatasından Kaynaklı Cayma Hakkının Feshi

Alıcının hatasından kaynaklanan bir nedenle hizmet teslimatı gerçekleşmez ise Alıcı cayma hakkını kullanamayacaktır.
  • Takipçi – Beğeni – İzlenme – Yorum vb. hizmetlerden satın alan Alıcının sosyal medya profili siparişin oluşturulduğu andan itibaren işlem tamamlanana kadar “Herkese Açık” (erişilebilir) durumda olmalıdır. Destek ekibimiz tarafından siparişi oluşturulan hesabın “Gizli Hesap” durumunda olduğu fark edilir ise bu durumu düzeltmeniz için size bilgilendirme yapılacaktır fakat bu durum destek ekibimiz tarafından fark edilmez ise Alıcı cayma hakkını kullanamayacaktır.
  • Otomatik ya da Telafi Garantili Takipçi – Beğeni – İzlenme – Yorum vb. hizmetlerden satın alan Alıcı satın almış olduğu hizmetin telafi süresi boyunca ya da otomatik işlem için belirlenen süre zarfında sosyal medya hesabının kullanıcı adında herhangi bir değişiklik yaptığında ya da sosyal medya profilini “Gizli Hesap” konumuna getirdiğinde Telafili hizmet ve Garantili hizmet kullanım dışı kalacaktır ve Alıcı cayma hakkını kullanamayacaktır.
  • Takipçi – Beğeni – İzlenme – Yorum vb. hizmetlerden satın alan Alıcı hizmetin gönderileceği sosyal medya hesabının ya da paylaşımının bağlantısını / kullanıcı adını hatalı girmesi durumundan Alıcı sorumludur. Bu durum destek ekibimiz tarafından fark edilirse Alıcıya telefon numarası üzerinden ulaşıp gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır ve Alıcının isteğine göre İade ya da değişim yapılacaktır. Fakat hatalı bilgi aktardığınız destek ekibimiz tarafından fark edilmez ise yanlış hesaba / paylaşıma gönderilen hizmet için Alıcı cayma hakkını kullanamayacaktır.
  • Takipçi – Beğeni – İzlenme – Yorum vb. hizmetlerden satın alan Alıcı eğer siparişi 24 saat içerisinde işleme alınmadıysa. İptal veya değişim talep etme hakkına sahiptir. Fakat Alıcının, X Takipçi ürününden 1000 adet satın aldığını örneklendirelim. 1000 Takipçi gönderimi Medya Flare tarafından takipçi gönderimine başlanmış ise Alıcı “Takipçi gönderilecek hesabın kullanıcı adını değiştirmek istiyorum.” ya da “Vazgeçtim iade ya da değişim istiyorum.” gibi sebepler ile cayma hakkını kullanamayacaktır.
Yukarıda örneklendirilen ve benzeri durumlarda sorun Alıcının hatasından kaynaklı ise alıcı cayma hakkını kullanamayacaktır.

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek hizmetler; Teslimatı tamamlanmış ya da teslimat aşamasına geçmiş hizmetler, Tek kullanımlık hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlar, indirilebilir içerik olarak teslim edilen hizmetler.

Satın almış olduğum bir hizmeti nasıl iade edeceğim?

Eğer kayıtlı bir Medya Flare kullanıcısı iseniz Hesabım > Destek Talebi Oluştur menüsünden bir destek talebi açarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz. Eğer kayıtlı bir Medya Flare kullanıcısı değilseniz WhatsApp Destek ve ya Canlı Destek hattımıza bağlanarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz. İade talebinizin daha hızlı çözümlenmesi için bizlere iade talebinizi iletirken Sipariş Numaranız / İletişim için kullanılabilir durumda olan bir telefon numarası ileterek iade sürecini hızlandırabilirsiniz. Eğer sipariş numaranızı bilmiyorsanız siparişinizi oluştururken kullandığınız telefon numarasına gelen mesajı kontrol edebilirsiniz. Sipariş numaranızı hala bulamıyorsanız siparişinizi oluştururken kullandığınız E-Posta adresini kontrol edebilirsiniz. (“Postanızı göremiyorsanız Spam/Gereksiz klasörünüzü kontrol edin.“) İade talebiniz bize ulaştığında destek ekibimiz tarafından talebiniz incelenecektir. Ardından iade için uygun görülür ise siparişinizi oluştururken kullandığınız kartınıza Maksimum 14 iş günü içerisinde ücret iadesi gerçekleşecektir. (Normal şartlarda iade süresi 3 ile 7 gün arasında değişiklik göstermektedir.) İade talebiniz onaylandığı andan itibaren iade işlemleri başlatılır ve PayTR aracılığı ile ödediğiniz miktar hesabınıza geri gönderilir. Bu sürecin uzaması hafta sonuna denk gelmesi ve kullandığınız bankaya göre değişiklik gösterebilir. Eğer ödemenizi Banka / Kredi Kartı ile gerçekleştirmediyseniz iade işlemi için sizden IBAN talep edebiliriz.